ÚŠTĚKaný běh 3. ročník

Třetí ročník ÚŠTĚKaného běhu se uskutečnil v sobotu 18. května 2019 tradičně u jezera Chmelař v Úštěku. Za ideálního počasí pro běh se závodu ve čtyřech katogoriích zúčastnilo celkem 47 závodníků. Závodní listina se tak oproti předchozímu ročníku opět rozrostla :)

Jako první odstartovaly děti. V nejmladší kategorii se zúčastnili celkem 4 běžci a vítěžem se stal Kryštof Zim s Fantomem, který doběhl v čase 2:46. Hned po dětském závodě odstartovali junioři. V této kategorii závodilo 10 běžců a jako první doběhla do cíle Markéta Vastlová s Darou v čas 5:50.

V mužské kategorii závodilo 11 běžců a dorazil do cíle Dan Pavlovec s Bory, který si časem 16:45 vylepšil čas z minulého ročníku a obhájil vítěžství. Rekord mužské kategorie však stále drží vítěz prvního ročníku Václav Viktora, který zaběhl v roce 2017 čas 15:48.

Nejhojněji zastoupenou kategorii ÚŠTĚKAného běhu 2019 byla kategorie žen. Zde se na start postavilo celkem 26 závodnic a jako první cílou čáru proběhla Veronika Hložková se Snipem, která čase 17:05 vytvořila nový ženský rekord závodu. Předchozí rekord překonán o minutu a půl :) Mezi muži by se Veronika Hložková umístila na 3. místě!!!

Velký výkon předvedl také nejstarší účastník závodu - Jiří Plecháček (č. 82), který uběhl trasu 4,7 km za 31 minut ve věku 75 let!

Fotografie ze závodu najdete zde:

antikotocere.rajce.idnes.cz/USTEKany_beh_2019/

Video sestřih závodu si pak můžete pustit na youtube zde:

youtu.be/pIG0Uq7gBkk

Kompletní výsledky závodu najdete ve složce Výsledky v menu vlevo ;-)

Finanční výtěžek závodu bude použit na nákup potřebných věcí pro opuštěná zvířata v Mětském útulku v Děčíně. Děkujeme všem za účast :)