Souhrn zápasů 10.10.2020

12.10.2020 10:00

Mladší přípravka: SK Bezděkov – Slavoj Úštěk 16:4 (8:2)

V oslabené sestavě nastoupila mladší přípravka na hřišti Bezděkova. Naši hráči nenavázali na vítězství z minulého kola a prohráli 16:4.

A-tým: Sokol Malé Žernoseky – Slavoj Úštěk 3:2 NP (1:1, 2:2)

Áčko zavítalo v rámci 8.kola do Malých Žernosek. Přes vynucené změny v sestavě vstoupil Slavoj do utkání velmi aktivně a hned v úvodu zápasu si vytvořil velké šance. Nejdříve Josefa Kacálka vychytal domácí brankář, poté netrefil branku z dobré pozice Lukáš Slavík. Ale i přes neproměněné první příležitosti to byl právě Úštěk, který šel do vedení. Ve 12.minutě si vzal míč Tomáš Jelínek. Obešel několik protihráčů a nechytatelnou střelou z pokutového území zavěsil. Slavoj vedl 0:1 a dál se snažil být aktivní. Rychlé náběhy dělaly domácí obraně problém. Další branka ve prospěch Slavoj ale nepřišla. Domácí Sokol se dostal do hry asi ve 20.minutě díky několika standardním situacím. A po jedné standartce dokázali domácí také vyrovnat, když se po několika odrazech prosadili díky střele v pokutovém území – 1:1. Do poločasu pak byli domácí trochu aktivnější, ale další gól do přestávky nepadl. Do druhého poločasu měl Slavoj dobrý nástup a držel se na polovině soupeře. Z několika slibných šancí ale branka nepadla a hra se postupně vyrovnala. Šance měly oba týmy, ale další gól ne a ne přijít. Když už se zápas pomalu chýlil ke konci, tak se Lukáš Slavík vybojoval míč na hranici pokutového území, přihrál Jendovi Kacálkovi a Úštěk se podruhé v utkání dostal do vedení – 1:2. Zbývala minuta základní hrací doby do konce plus nastavení. Domácí se tlačili do pokutového území, Slavoj několik centrů odvrátil a bránil své vedení. Bohužel pro Slavoj se domácímu týmu v 92.minutě podařilo vyrovnat na 2:2 z poslední akce utkání. Šlo se tedy na penalty! V těch hráči Slavoje pohořeli, když neproměnili ani jeden ze tří pokusů. Naopak domácí exekutoři byli úspěšní a připsali si bonusový bod. Slavoj tak nakonec prohrál po penaltách 3:2 a odvezl si pouze bod, ikdyž ho od výhry dělily jen vteřiny.

Hanák – Horáček, Svoboda, Káles, Blažek – Šplíchal, Jelínek, Kacálek Jan, Kacálek Josef – Slavík, Malčánek.