A-Tým: Viktorie Kleneč - TJ Slavoj Úštěk

9. kolo SO 18.10.2014 - Viktorie Kleneč - TJ Slavoj Úštěk 3:2 (3:2)

Sestava: Prejza - Mašata, Smrček, Buch M., Lochman - Kacálek Jan, Eichler, Blažek, Klauda - Kacálek Jos., Roubal

Náhradníci: nikdo na střídání

Branky: Klauda, Roubal

Toto utkání, kdy hráče Slavoje přivítali na hřišti Viktorie Kleneč, by se dalo označit za hodně smolné. Základem byl výpadek čtyř stěžejních hráčů základní sestavy, kdy útočník Rešl se omluvil pro nemoc, další útočník Křeček měl problémy s třísly a obránci Svoboda a Giesel měli pracovní povinnosti, dále střední záložník Blažek také nebyl v optimální pohodě. Nakonec se dala jedenáctka hráčů dohromady a mohlo se tak odjet k utkání aniž by Slavoji hrozila pokuta a kontumace. Tato improvizovaná sestava však nepředvedla špatný výkon a ostudu neudělala. První branku obdržel Slavoj po sporné situaci, když domácí útočník loktem fauloval obránce Mašatu do obličeje a pak už po samostatném úniku, když poslední obránce Slavoje ležel na zemi a ostatní ho již nemohli dohnat pohodlně skóroval. Ani krvavá stopa v obličeji obránce Slavoje však sudího neobměkčila a branka byla uznána. Slavoji se však po závarau před brankou domácích a šťastném odrazu ke Klaudovi podařilo rychle vyrovnat. Nerozhodný stav však netrval dlouho. Domácí byli aktivnější a dostali se opět do vedení, když střelu zpoza vápna nešťastně tečoval stoper Smrček a golman Prejza již nedosáhl na míč, který skončil v bráně. Pro Smrčka to byl v této sezóně již třetí vlastní gól, naštěstí však zvládl také tři vstřelit do branky soupeřů. Ani po této brance to však hosté z Úštěka nevzdali a opět se jim podařilo brzy vyrovnat, když opět odražený míč ve vápně soupeře vybojoval Roubal a se štěstím zakončil k tyči. Už to vypadalo, že hráči Slavoje udrží nadějnou remízu do poločasu, jenže ve 44. minutě nešikovně fauloval ve vápně Lochman a nabídl tak soupeřům opět šanci na vedení. Soupeř nezaváhal, penaltu proměnil a tak se šlo do šaten za stavu 3:2. Ve druhém poločase byli domácí lepším týmem, hrozili nebezpečnými útoky, hráči Slavoje se však statečně bránili a také podržel golman Prejza. Domácí ve druhém poločase branku již nevstřelili a ke konci se již asi začali obávat o tři body a Slavoj začal mírně tlačit. Sudí však utkání ukončil a domácí urvali se Slavojem tři body.

V dalším utkání 25.10. od 14:30 hostí Slavoj hráče Sokolu Bříza, kteří jsou o bod za Slavojem na 6. místě.