A-tým: Sokol Račice - Slavoj Úštěk 2:3 NP (2:2)

23.08.2014 17:00

Sokol Račice - Slavoj Úštěk 2:3 NP (2:2)

K prvnímu mistrovskému utkání se hráči Slavoje Úštěk vydali do Račic. Úvod utkání patřil spíše domácím, kteří měli několik standartek a ohrožovali tak branku Úštěka. Po několika minutách se hra vyrovnala a začali hrozit také hosté. Jako první se ovšem gólově prosadili domácí, když využili chyby v obraně Úštěka a ujali se vedení 1:0. Za nedlouho bylo, ale vyrovnáno. Po standartní situaci se k balónu dostala posila Úštěka Láďa Smrček a hlavou vstřelil první gól Slavoje v zápase i nové sezóně. Po vyrovnání byli hosté více u balonu a vytvářeli si i slibné šance. Těsně před poločasem se po rohovém kopu prosadil Vojta Roubal a Slavoj se tak ujal vedení 1:2. Ve druhém poločasu byli aktivnějším mužstvem domácí, kteří se snažili vyrovnat. Mnoho šanci nepromněli, ale vyrovnat se jim nakonec podařilo, a to když rozhočí odpískal spornou penaltu ve prospěch domácích. Do konce zápasu již žádný další gól nepadl tak na řadu přišel penaltový rozstřel. A to velmi dlouhý penaltový rozstřel. Všech sedm střelců Úštěka (Horáček, Rešl, Blažek, Kadlec, Moučka, Smrček, Roubal) penaltu proměnilo, jeden z domácích ovšem zklamal a tak Úštěk získal jeden plusový bod navíc za výhru 3:2!