A-tým: Slavoj Úštěk - Sokol Pokratice-Litoměřice

20.08.2018 10:00

Slavoj Úštěk - Sokol Pokratice-Litoměřice 5:4 NP (2:1, 4:4)

Áčko nastoupilo k prvnímu soutěžnímu zápasu v nové sezóně proti Sokolu Pokratice. V souboji nováčků byli v úvodu aktivnější hosté a pozvolna si vytvářeli šance. Nejprve hosté zahrozili díky rohovým kopům. Branku však hostující tým vstělil až díky přímému volnému kopu a ujal se vedení 0:1. Po inkasované brance se herně zvedl domácí tým a hosté se museli bránit. Očekávanou první branku v nové sezóně vstřelil kapitán Ruda Rešl a bylo vyrovnáno 1:1. Pět minut po srovnání dokázal Rudolf Rešl využít zaváhání hostující obrany a Úštěk se ujal vedení 2:1! Do poločasu byl dál lepším týmem domácí Slavoj a mohl dokonce navýšit vedení. Josef Kacálek bohužel slibnou šanci nevyužil a o přestávku tak platit stav 2:1. Do druhého poločasu vstoupil Slavoj se snahou navýšit vedení. Hned v první minutě druhé půle měl Slavoj dobrou brankovou příležitost. Hosté se ale ubránili. Zvýšení skóré tak přišlo až v 52. minutě, když Rešl vybojoval míč v pokutovém území a skvěle přihrál před branku. Josef Kacálek už měl lehkou pozici a Slavoj vedl 3:1. Zdálo se být hotovo, ale nebylo. Pokratice za 10 minut snížili a dál se tlačili dopředu. Úštěk se spoléhal spíše na brejky, ale navýšení skóré ne a ne přijít, a tak skórovali opět hosté a bylo to 3:3. Chvíli na to byl vyloučen hostující hráč a Slavoj hned po čtyřech minutách využil přesilovku a opět se ujal vedení. Svůj třetí gól v utkání vstřelil Ruda Rešl s zkompletoval hattrick!!! Slavoj vedl 4:3! Do konce zbývalo 13 minut a Úštěk sahal v první utkání po výhře. Dvě minuty před koncem musel kvůli nedorozumnění v obraně zasahovat brankář Pavel Prejza. Chytil však míč rukou mimo pokutové území a rozhodčí opět tahal červenou. Do branky se po vystřídaní postavil Jirka Hanák a čelil nepřímému kopu z hranice pokutového území. Hosté ho chytře rozehráli a po teči jednoho z domácí hráčů vyrovnali na 4:4. Za minutku rozhodčí zápas ukončil a šlo se na penalty! Domácí hráči dokázali všechny kopy proměnit, když se postupně prosadili Horáček, Jelínek, Rešl, Blažek a Jan Kacálek. Naopak hosté ve 4. sérii neproměnili a Úštěk tak vyhrál aspoň za dva body! Další utkání sehraje Slavoj v sobotu 25.8. od 17 hodin v Milešově.

Prejza - Roubal, Blažek, Hajský M., Horáček - Hájek ml., Jelínek T., Kacálek Jan, Malý - Rešl, Kacálek Josef.