A-Tým: FK Lounky-Chodouny - TJ Slavoj Úštěk

13. kolo SO 15.11. 13:30 FK Lounky-Chodouny - TJ Slavoj Úštěk 1:3 (0:1)

Sestava: Prejza - Mašata, Svoboda, Giesel, Lochman - Kacálek Jos., Kacálek Jan, Musil, Rešl - Křeček, Roubal

Náhradníci: Eichler (Kacálek Jan), Klauda (Kacálek Jos.), Buch (Roubal), Šimánek

Branky: Rešl 2, Křeček

V posledním zápase roku 2014 vyrazili hráči Slavoje na horkou půdu prvního týmu tabulky do Lounek. Na hřišti Lounek zatím žádný tým nevyhrál a neuhrál ani remízu. Lounky zaváhali pouze jednou a to v Liběšicích. Hráči Slavoje byli na toto utkání hodně namotivovaní a přijeli do Lounek s cílem překazit soupeři domácí neporazitelnost. Pro hráče byla vypsána také zvláštní odměna v tekutém skupenství, kterou vyhlásil trenér za 3 body. Soupeř si chtěl naopak užít poslední zápas, udržet neporazitelnost a oslavit první místo v tabulce. Utkání tak bylo od začátku dost vyhecované a ostrými zákroky se nešetřilo ani na jedné straně. Domácí začali aktivně a snažili se rychle vstřelit branku, šance si vytvářeli, ale obrana Slavoje spolu s golmanem Prejzou a jeho důležitými zákroky drželi čisté konto. Úštěk tak mohl hrozit z protiútoků, které byly také nebezpečné. Po faulu na Rešla se naskytla příležitost zahrávat trestný kop, který sám faulovaný Rešl dobře trefil a otevřel tak skóre. S tím soupeř zřejmě moc nepočítal a asi ani nebyl zvyklý na domácí půdě prohrávat. Tlačil se sice dopředu, ale do poločasu se Lounkám vyrovnat nepodařilo. Slavoj je znám svými slabšími začátky druhých poločasů, proto šli hráči do druhé půle s cílem důsledně bránit a hrozit z případných protiútoků. A zrovna jeden takový proměnil v druhou vstřelenou branku Křeček, který si poradil s domácími zadáky i s golmanem. Slavoj dobře bránil a soupeři se nedařilo vstřelit kontaktní branku a byla vidět zvyšující se nervozita a přibývalo také tvrdých zákroků. Po podobné situaci jakou měl Křeček pak ještě na 3:0 pro Slavoj zvýšil Rešl, pro kterého to byla druhá branka v tomto utkání. Slavoj se hodně zatáhl a urputně bránil. Jiskra naděje pro domácí ještě svitla, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Giesel. Slavoj tak musel přeskupit svoje řady. Domácím se nakonec povedlo vstřelit branku, a závěr byl hodně vyhecovaný a nervózní. Slavoji se pak trochu odlehčilo, když po druhé žluté kartě byl také vyloučen hráč domácích a síly na hřišti se vyrovnaly. Závěr utkání již Slavoj dobře odbránil a odvezl si tak z Lounek vybojované tři body a mírně pokazil domácím oslavy prvního místa v tabulce a překazil domácí neporazitelnost.

Úštěk tak přečká podzimní pauzu na hezkém třetím místě se ztrátou tří bodů na druhé a pěti na první místo. Na záda mu však dýchá Kleneč, která je pouhý bod za námi a Bříza spolu s Židovicemi, kteří ztrácejí tři body.

Hráči Slavoje si tak naplno mohli vychutnat slíbenou odměnu od trenéra a užít si podzimní dokopnou.

Doufejme že i v druhé půli soutěže se bude Slavoji dařit jako doposud.